Przed Zabiegiem

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest luksusowym zabiegiem, nie tylko ze względu na  efekt zjawiskowo kuszącego spojrzenia, ale również ze względu na komfort jaki zapewnią Ci rzęski na co dzień. Nim jednak umówisz się na wizytę, upewnij się, iż wykluczyłaś wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania.

Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs:

1) Całkowity brak rzęs

2) Choroby alergiczne oczu

3) Zapalenie spojówek

4) Zespół suchego oka

5) Jaskra

6) Zaćma

7) Trichotillomania – nerwowe wyrywanie rzęs, włosów

8) Łysienie plackowate Choroby alergiczne oczu

9) Chemioterapia

10) Retynopatia cukrzycowa

11) Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze oka lub jego okolic

12) Nadpobudliwość i brak cierpliwości

13) Nadczynność tarczycy – co prawda  nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak u osób z tą dolegliwością rzęski trzymają się krócej ze względu na wzmożoną potliwość.

*Zanim umówisz się na wizytę,  upewnij się, że  jej termin nie przypadnie na pierwsze dni cyklu miesiączkowego. Rzęsy sztuczne nie przyklejają się wówczas zbyt dobrze do rzęs naturalnych, wiązanie kleju jest słabsze.

*Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak na czas jego trwania muszą być wyjęte! Pamiętaj o zabraniu ze sobą pojemniczka, bądź zastąp je okularami w dzień zabiegu.

*Henna rzęs bardzo jasnych powinna być wykonana najpóźniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem przedłużania rzęs.


W dniu zabiegu…

Rzęsy przed zabiegiem powinno się umyć delikatnym mydłem pod letnią wodą  i osuszyć. Należy natomiast unikać  oleistych preparatów do demakijażu , mleczek, czy toników, jako że  osłabiają one wiązanie kleju. Wybieraj preparaty na bazie wody.

W dniu zabiegu najlepiej jest nie wykonywać makijażu, dzięki czemu po przybyciu na wizytę nie tracimy niepotrzebnie czasu na jego usuwanie. Mowa tu zarówno o makijażu oka – mascara, eyeliner, cienie, jak i makijażu ogólnym – tłuste kremy, korektory, fluidy, pudry. Czysta skóra jest znacznym ułatwieniem dla stylistki i pozwala na optymalne wykorzystanie czasu zabiegowego.

Pamiętaj także, iż zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej i może trwać nawet około 3-4 godzin. Aby nie denerwować się i nie męczyć leżeniem, nie pij przed zabiegiem kawy, bądź napojów energetycznych, działających pobudzająco i moczopędnie.