Zasady pielęgnacji rzęs

·Przez 48 godzin od zabiegu przedłużania rzęs nie dotykaj ich i nie mocz – klej przez pierwsze dwie doby od zabiegu ulega wiązaniu.


· Przez 48 godzin od zabiegu unikaj gorącego prysznica, wizyt w saunie, solarium i na basenie, działanie wilgoci i nadmiernego ciepła osłabia wiązanie kleju.


· Przez 48 godzin od zabiegu unikaj zabiegów chemicznych na twarz oraz zabiegów mogących podrażnić okolice oczu.


· Zrezygnuj ze spania twarzą do poduszki. Śpij na plecach, przynajmniej przez pierwsze dwie doby po aplikacji. Podczas snu na plecach rzęsy nie wyginają się i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.


· Nie pocieraj rzęs i zrezygnuj z zalotki, by nie podrażnić oka i by zapobiec uszkodzeniom mechanicznym zarówno rzęs doklejonych , jak i naturalnych.  Nie wykonuj trwałej ondulacji na rzęsy.


· Nie przeczesuj rzęs wtedy, gdy nie jest to konieczne.  Rzęsy przeczesuj tylko specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką.


· Zachowaj ostrożność podczas  usuwania makijażu i tuszu. Zrezygnuj ze stosowania preparatów do demakijażu na bazie glikolu, mocznika, węglanów, protein i kwasów,  substancji oleistych. Najbezpieczniejszym preparatem do usunięcia makijażu przy przedłużonych rzęsach jest woda z mydłem, bądź specjalistyczne preparaty do demakijażu na bazie wody.


· Do oczyszczenia rzęs i powieki używaj patyczków higiecznicznych (patyczków do uszu) zamiast płatków kosmetycznych czy waty, pozostawiających na rzęsach swoje włókna.


· Dbaj o higienę oka. Jeśli nie malujesz się na co dzień przynajmniej raz w tygodniu umyj rzęsy mokrą szczoteczką, by pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń osiadających  na nich.


· Unikaj stosowania kosmetyków wodoodpornych (mascara, eyeliner). Do makijażu oka stosuj specjalnie przeznaczone do rzęs przedłużonych kosmetyki na bazie wody.


· Uzupełniaj rzęsy co 3-4 tygodnie, by utrzymać estetyczny wygląd.


· Jeśli planujesz zrezygnować z przedłużania rzęs, zgłoś się do swojej stylistki, która specjalnym preparatem usunie przedłużone rzęsy, nie niszcząc przy tym rzęs naturalnych.